Redactie | 28 December 200628 December - Paradiso
Feest Amsterdams Ballon Gezelschap met beeld en geluid!Zero Intolerance ofwel ‘the fight for the right to party’ met o.a Fifi L'Amour, Armand, Lennie St Luce, Hester Hofman, Ben Waalwijk & band, Aja Waalwijk en Diana Ozon op dit jaarlijkse rituele spektakel van het Amsterdams Ballon Gezelschap.
Al vanaf de Provo-tijd creërt een groep vrije kunstenaars deze happening jaarlijks in Paradiso. De bijzondere geest van het “Magies Centrum Amsterdam” wordt op dit welhaast legendarische feest geëerd, gecelebreerd en gevitaliseerd. Meer dan honderd kunstenaars van alle nog levende generaties werken elk jaar samen om deze ludieke explosie tot stand te brengen.
Amsterdam was altijd de meest tolerante stad, maar ooit Magies Centrum Amsterdam voert nu een zero tolerance-beleid en daarmee wordt de creatieve stad dichtgetimmerd.
Maar wij zijn er als Amsterdammers ook nog en willen bij deze van ons laten horen. Met de titel ‘Zero Intolerance’ schieten we midden in de roos van de actualiteit; ‘zero intolerance’ ontmaskert eigenlijk het Zero Tolerance misverstand. Wij willen van ons laten horen door een cultuur vol angst op de hak te nemen en aldus te verzwakken.
Amsterdam Tob Stad: no sexs, no drugs, no rock and no roll. Miljoenen worden bekeurd omdat ze geen ID kunnen tonen, maar er is geen terrorist gepakt. Ernstige panieksituaties worden misbruikt voor macht. De angstfabriek is het product van beleidmakers maar ‘de mens lijdt het meest onder de angst die hij vrees’. Actualiteit van de dag: alle bordelen dicht. Het zijn allemaal prachtige voorzetten die als inkoppers benut gaan worden.
Humor als ultiem wapen is de enige oplossing: Extase wordt bestreden, maar feesten is leuk en paranoia maar saai, dus gaan we de draak steken met paranoia. We brengen een komische parodie op de angstcultuur, op de waanzin van de terreurbestrijding en van de klikcultuur. Het wordt geen protest, maar een positieve absurdistische benadering van wie er nou eigenlijk bang is voor wie.
En deze show, de ‘fight for the right to party’, leidt uiteindelijk als vanouds tot een Bacchantisch feest.
Op de foto: Ozon vervult de rol van het vrije culturele geluid met haar gedicht Slaapstad.
Meer foto's van deze avond staan bij Mathilde muPe
en natuurlijk veel geluid- en beeldregistraties op de site van Ruigoord
waaronder de hele show in geluid door Radio Rietveld ism Radio Ruigoord